Produkcja przemysłowa w Łodzi
Łódzki Okręg Przemysłowy przez lata był największym w Polsce i jednym z największych na świecie ośrodkiem przemysłu włókienniczego.
Położony na terenie województwa łódzkiego zajmuje powierzchnię prawie 8 tysięcy kilometrów kwadratowych i obejmuje takie miasta jak Pabianice, Zgierz, Aleksandrów Łódzki, czy też nieco bardziej odległe od Łodzi miejscowości jak Tomaszów Mazowiecki, Sieradz i Zduńska Wola.
Od samego początku dominował tutaj przemysł włókienniczy, którego tradycje sięgały aż do czasów XVIII wieku, lecz w latach 90.
ubiegłego wieku doszło w Łódzkim Okręgu Przemysłowym do kryzysu gospodarczego – z różnych powodów, takich jak m.
in.
wzrost zagranicznego importu czy załamanie się rynku wschodniego, gwałtownie spadła produkcja w przemyśle lekkim.
Po 1990 roku ŁOP uległ więc sporym przemianom, a wzrosło na przykład znaczenie maszynowej gałęzi przemysłu.
Łódź jako miasto położone w zasadzie w samym centrum Polski stało się też bardzo dobrym i ważnym miejscem dystrybucji dla różnego rodzaju firm polskich i zagranicznych.
Polecane artykuły
Styl skandynawski w pigułce
Wnętrza urządzone w skandynawskim stylu wyróżniają się pewnymi cechami. Wyznaczniki stylu odnoszą się do kolorów, materiałów, tkanin i dodatków. Wszystko jest proste i nawiązuje do natury. Styl ten zyskuje coraz więcej zwolenników. Bazowym kolorem skandynawskiego stylu jest biel. Jasne barwy współg
Ekonomika elektrowni jądrowych
Elektrownie jądrowe należą do jednych z najbardziej wydajnych. Z przeprowadzonych badań wynika, że koszt kilowatogodziny z elektrowni jądrowej to 0,084 $. Ekonomika elektrowni jądrowych jest jednak kwestią trudną dla jednoznacznej oceny. wynajem minikoparek Poznań Wiąże się to przede wszystkim