Produkcja przemysłowa w Warszawie
Drugi w Polsce co do wielkości produkcji przemysłowej to Warszawski Okręg Przemysłowy.
Zajmuje on powierzchnię prawie 5 tysięcy kilometrów kwadratowych, na której mieszka prawie trzy miliony osób.
Najważniejsze miasta wchodzące w jego skład to prócz Warszawy między innymi Pruszków, Mińsk Mazowiecki, Żyrardów, Wołomin, Nowy Dwór Mazowiecki czy Legionowo.
Powstanie tego okręgu miało silny związek z odbudową Warszawy po drugiej wojnie światowej, dzięki czemu miasto stołeczne stało się najszybciej rozwijającym ośrodkiem przemysłowym w całym kraju – pomógł także fakt bardzo dobrej, w zasadzie centralnej lokalizacji Warszawy na mapie Europy.
Cechą charakterystyczną tegoż okręgu jest brak surowców mineralnych, ale charakteryzuje go też choćby duży wpływ zagranicznego kapitału czy bardzo dobrze wykwalifikowana kadra.
Dominującymi gałęziami przemysłu są tutaj branża elektroniczna, spożywcza i elektrotechniczna, choć WOP najbardziej znany jest z przemysłu środków transportu.
Polecane artykuły
Styl skandynawski w pigułce
Wnętrza urządzone w skandynawskim stylu wyróżniają się pewnymi cechami. Wyznaczniki stylu odnoszą się do kolorów, materiałów, tkanin i dodatków. Wszystko jest proste i nawiązuje do natury. Styl ten zyskuje coraz więcej zwolenników. Bazowym kolorem skandynawskiego stylu jest biel. Jasne barwy współg
Ekonomika elektrowni jądrowych
Elektrownie jądrowe należą do jednych z najbardziej wydajnych. Z przeprowadzonych badań wynika, że koszt kilowatogodziny z elektrowni jądrowej to 0,084 $. Ekonomika elektrowni jądrowych jest jednak kwestią trudną dla jednoznacznej oceny. wynajem minikoparek Poznań Wiąże się to przede wszystkim